ZOO Wojciechów

Interesującą propozycją dla osób ceniących sobie odpoczynek na świeżym powietrzu oraz rodzin z dziećmi jest Park Zwierząt, Rozrywki i Edukacji znajdujący się w miejscowości Wojciechów.

Ogród zoologiczny ulokowany jest na przestrzeni 4 ha. Zwiedzający mają możliwość podziwiania w nim wielu gatunków egzotycznych zwierząt, pochodzących z odległych stron świata, takich jak: lwy, małpy, pumy czy wielbłądy. Dużą sympatią gości cieszą się zwłaszcza sympatyczne szopy pracze.

Zoo oferuje udział w zajęciach praktycznych, polegających na uczestniczeniu w opiece nad zwierzętami zamieszkującymi mały zwierzyniec, podczas których można naocznie poznać ich zwyczaje i preferencje.

Obsługa zoo jest bardzo miła i chętnie służy radą oraz pomocą, dbając o bezpieczeństwo swoich podopiecznych oraz gości.

Oferta adresowana dla grup zorganizowanych przewiduje ponadto przejazd bryczką i wozem po okolicy oraz zabawy z psem pod nadzorem zoopsychologa, który może pomóc indywidualnym gościom w rozwiązaniu ich problemów z czworonogami. Ośrodek oferuje zainteresowanym osobom spotkania z psim psychologiem, podczas których można wyjaśnić wszystkie budzące wątpliwości kwestie.

Dodatkowo dla dziecięcych i młodzieżowych grup zorganizowanych pracownicy parku prowadzą bardzo ciekawe warsztaty edukacyjne, przewidujące gry i pokazy w plenerze. Na terenie zoo znajduje się bogata baza rekreacyjna. Dzieci bez wątpienia chętnie skorzystają z dużego placu zabaw, w którym znajdą wieże, zjeżdżalnie, kładki, ścianki wspinaczkowe, huśtawki i piaskownice. Na miejscu znajduje się zadaszony grill oraz miejsce na ognisko i odpoczynek. W sklepiku można kupić napoje, słodycze i przekąski.

Zwiedzający chwalą sobie klimat tego miejsca, podkreślając, że zamieszkujące je zwierzęta wyglądają na zadbane i zadowolone, co wpływa na komfort zwiedzania.

Ośrodek położony jest w odległości 25 km od Kazimierza Dolnego, 26 km od Lublina, 8 km od Nałęczowa.

Zaplanuj pobyt w naszym pięknym dworze

Jeżeli masz pytania odnośnie naszej bogatej oferty zadzowń do nas

Scroll to Top
bookm2