Stok narciarski Kazimierz Dolny

Tradycje narciarskie w Kazimierzu Dolnym sięgają jeszcze czasów przedwojennych. Już wtedy widok narciarzy szusujących na kazimierskich górkach był czymś całkowicie naturalnym. Zostało tak do dziś. Kontynuacją tych wieloletnich tradycji jest obecnie nowoczesna Stacja Narciarska Kazimierz Dolny. Bez wątpienia jest to idealne miejsce dla wielbicieli białego szaleństwa oraz osób szukających niebanalnych miejscówek podczas ferii zimowych z dziećmi czy przyjaciółmi.

Z pięciu dostępnych obecnie tras zjazdowych, jedna przeznaczona została do nauki jazdy na nartach oraz dla początkujących narciarzy. Trasy nie odbiegają standardem od tych znajdujących się w Zachodniej Europie, dlatego każdego roku przyciągają fanów białego szaleństwa z całej Polski oraz z zagranicy. Stacja Narciarska Kazimierz Dolny posiada do dyspozycji dwa rodzaje wyciągów (talerzykowy i taśmowy), wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, restaurację serwującą lokalne specjały z widokiem na okoliczne, malownicze krajobrazy, a także wykwalifikowaną kadrę instruktorską.

Szkoła przy stoku prowadzi naukę jazdy na nartach z zakresu:

nauczania początkowego,

doskonalenia zdobytych umiejętności,

treningów sportowych.

Nawet w przypadku bezśnieżnej zimy, można się tu poczuć jak w wysokich górach. Armatki śnieżne codziennie zapewniają optymalną do jazdy ilość białego puchu. Aby umożliwić narciarzom korzystanie ze stoku nawet po zmroku, wieczorami uruchamiane jest również sztuczne oświetlenie. W trosce o bezpieczeństwo narciarzy, jakość nawierzchni na stoku jest stale kontrolowana i konserwowana.

Nie ulega wątpliwości, że Kazimierz Dolny poza wspaniałym pejzażem, cudownymi widokami i spacerami, oferuje również coś dla miłośników aktywnego wypoczynku i spędzania czasu na łonie natury. Stok narciarski w Kazimierzu Dolnym to niepowtarzalne miejsce i znakomity pomysł na ferie lub zimowy weekend zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zaplanuj pobyt w naszym pięknym dworze

Jeżeli masz pytania odnośnie naszej bogatej oferty zadzowń do nas

Scroll to Top
bookm2