Nałęczów

Nałęczów to słynące z uzdrowisk i leczniczej wody miasteczko o malowniczym położeniu w środkowej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Doskonałe warunki bio-klimatyczne i niezwykle rozwinięta infrastruktura sprawiają, że na turnusy w tutejszych ośrodkach decydują się pacjenci z Polski i zagranicy.

Park zdrojowy

Założony przez Stanisława Małachowskiego Park Zdrojowy stanowi uzupełnienie części uzdrowiskowej Nałęczowa. Jego początki sięgają XVIII w., ale dopiero 100 lat później podjęto decyzję o jego rozbudowie, na potrzeby rosnącej liczby kuracjuszy. Przez park przepływa rzeka Bochotniczanka, rozlewająca się w malowniczy staw. Tutejszy drzewostan jest pieczołowicie dobierany i pielęgnowany od niemalże 200 lat. Oprócz starych okazów dębów, lip i sosen, możemy tu spotkać także egzotyczne skrzydłorzechy chińskie, tulipanowce amerykańskie i katalpy. Wielbiciele zabytków odnajdą tu historyczną zabudowę, m.in. Stare Łazienki i Pałac Małachowskich. Na biegnącej przez ogród spacerowy Alei Artystów znajdziemy 16 odcisków dłoni wybitnych polskich malarzy i rzeźbiarzy. Podczas przechadzki napotkać również można oswojone wiewiórki i łabędzie. Park pomimo swojej lokacji w ścisłym centrum miasta stanowi oazę ciszy i spokoju.

Zdrowie i wypoczynek

Nałęczów słynie ze swojej bogatej oferty sanatoriów, ośrodków wypoczynkowych, a ostatnio także licznych centrów spa. Na terenie Parku znajduje się Dom Zdrojowy – tu na turystów czeka pijalnia wód ulokowana w klimatycznej palmiarni, a na miłośników czekolady – pijalnia czekolady E.Wedel. W Parku znajduje się też Kompleks Wodny Atrium, do którego warto się wybrać zwłaszcza z dziećmi. Do dyspozycji mamy tu basen z torami do pływania, biczami wodnymi i rwącą rzeką, jacuzzi i sauny. W Atrium znajduje się jedyny w Polsce basen białej glinki. Z dziećmi można też zagrać w kręgle w Klubie Atrium – w tym samym budynku. Miłośnicy sportu mogą natomiast skorzystać z siłowni.

Zaplanuj pobyt w naszym pięknym dworze

Jeżeli masz pytania odnośnie naszej bogatej oferty zadzowń do nas

Scroll to Top
bookm2