Kąpielisko nad Jeziorem Kozienickim

Kąpielisko nad Jeziorem Kozienickim, to wspaniałe miejsce na całoroczny wypoczynek blisko zielonych lasów. Oczywiście najwięcej atrakcji czeka na nas w sezonie letnim.

Kozienice przyciągają turystów i amatorów sportów wodnych z całej Polski. Na wschód od Kozienic rozciąga się Wisła, na zachód – Kozienicki Park Krajobrazowy i historyczna Puszcza Kozienicka. Dzięki bliskości naturalnych połaci leśnych, znajdziemy tu czystą wodę i powietrze.

Samomiasto Kozienice ma wiele do zaoferowania. W słoneczne dni plaże przy strzeżonym kąpielisku nad Jeziorem Kozienickim wypełnione są po brzegi. Znajdą tu miejsce zarówno rodziny z dziećmi, jak i amatorzy sportów wodnych. Drewniane pomosty wydzielają strefę bezpiecznych kąpieli dla dzieci (brodzik) oraz głębszą wodę dla wprawnych pływaków. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt wodny (kajaki i łódki). Są także liczne stanowiska dla wędkarzy. Przy samym kąpielisku znajduje się bogata baza gastronomiczna, plac zabaw dla dzieci oraz boiska do piłki plażowej, korty tenisowe oraz amfiteatr, w którym organizowane są koncerty. Jest także miejsce przeznaczone do grillowania.

Aquapark Delfin w Kozienicach to największy w regionie całoroczny zespół krytych pływalni. Główną atrakcją jest zjeżdżalnia licząca 104 metry. To także profesjonalny ośrodek, w którym odbywają się krajowe i międzynarodowe zawody pływackie. Aquapark pełni również funkcjęSPA, zCentrum Odnowy Biologicznej, w którym skorzystamy z kilku rodzajów saun, inhalacji solnych, masaży i innych zabiegów zdrowotno – relaksacyjnych.

Zimą otwarte jestlodowisko z wypożyczalnią łyżew, natomiast od kwietnia do października działaSkatepark dla rowerzystów i rolkarzy.

Wokół Kozienic, przez lasy i wzdłuż rzek, w tym w okolicach Wisły, wiodą liczne, oznakowane szlaki turystyczne. Można skorzystać z tras rowerowych oraz pieszych do Nordic Walking. Jest także jeden szlak kajakowy do przepłynięcia rzeką Radomką. W obrębie szlaków stworzone zostały ścieżki edukacji ekologicznej i przyrodniczej.

Bogactwo przyrody oraz rozbudowana infrastruktura turystyczna sprawiają, że w Kozienicach nie można się nudzić. Przez cały rok nad Jeziorem Kozienickim odnajdziemy klimat relaksu oraz aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Zaplanuj pobyt w naszym pięknym dworze

Jeżeli masz pytania odnośnie naszej bogatej oferty zadzowń do nas

Scroll to Top
bookm2