Dęblin

Dęblin to malownicza polska miejscowość, która znajduje się na terenie województwa Lubelskiego. W Dęblinie nie brakuje atrakcji turystycznych, które zachwycają nie tylko okolicznych mieszkańców, ale też przybyłych turystów. Co najważniejsze, są one bardzo zróżnicowane, więc coś dla siebie znajdą zwolennicy architektury, przyrody, ale też historii.

Muzeum Sił Powietrznych

Jedną z największych atrakcji na terenie Dęblina jest Muzeum Sił Powietrznych, w którym można podziwiać nie tylko dawne maszyny lotnicze, ale też różnorodne akcesoria pilotów. Turyści, którzy odwiedzą to miejsce zapoznają się również z pamiątkami związanymi z polskim lotnictwem wojskowym. Każdy, kto lubi technikę lotniczą, wojsko oraz zabytkowe maszyny, na pewno powinien odwiedzić to miejsce.

Twierdza Dęblin

Kolejną atrakcją turystyczną, której nie może zabraknąć na planie zwiedzania jest Twierdza Dęblin, a więc zespół obiektów fortecznych, które zostały wzniesione przez Rosjan w XIX wieku. Obecnie na cytadeli przebywa wojsko. Jest to miejsce historyczne, ale również ciekawe pod kątem architektonicznym. Twierdza jest zachowana w bardzo dobrym stanie technicznym, więc obejrzenie jej z bliska na pewno wywrze na większości turystów spore wrażenie.

Pałac Mniszchów

Ciekawym miejscem na mapie Dęblina jest wyjątkowy Pałac Mniszchów składający się nie tylko z pałacu, ale też oficyn, parku oraz pawilonów wojskowych. Warto udać się w to miejsce z całą swoją rodziną, by nacieszyć oczy piękną architekturą z dawnych lat. Szczególnie przydatne może się to okazać młodzieży w wieku szkolnym, która nabytą wiedzę wykorzysta później na lekcjach historii. Pałac został wzniesiony w XVIII wieku, więc cechuje go bogata historia. To budowla w stylu klasycystycznym, dogłębnie przebudowana, murowana cegłą oraz otynkowana.

Dęblin leży jedyne 19 km od Dworu Osmolice.

Zaplanuj pobyt w naszym pięknym dworze

Jeżeli masz pytania odnośnie naszej bogatej oferty zadzowń do nas

Scroll to Top
bookm2